• x Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji.
 • Polityka prywatności            Copyright 2018 ciepłolubni.com.pl

 • Kim są ciepłolubni? dowiedz się więcej

  Gdynia z kolejną dotacją na walkę z niską emisją.

  Miasto Gdynia dzięki udziałowi w konkursie o nazwie: „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2016” pozyskało I transzę dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 90 103 zł. Dzięki temu nasi mieszkańcy już po raz trzeci otrzymują dofinansowanie na walkę ze smogiem i niską emisją. Ci mieszkańcy, którzy podjęli ryzyko likwidując piece i kotły na paliwo stałe i podłączając swoje domy do miejskiej sieci ciepłowniczej otrzymają bardzo korzystne dofinansowania w wysokości nawet 11 tys. złotych.

  Z niską emisją i smogiem, jako zjawiskami niekorzystnymi dla zdrowia i życia ludzi, boryka się ostatnio wiele dużych miast i aglomeracji w Polsce i Europie. Gdynia należy do jednych z nielicznych miast, w których problem smogu praktycznie nie występuje. Działając jednak zapobiegawczo w trosce o zdrowie mieszkańców i czystość powietrza, miasto regularnie bierze udział w konkursach, w których można pozyskać dofinansowanie na likwidację pieców opalanych węglem i koksem.

  Niebawem, bo już 14 lipca, rozstrzygnie się także tegoroczna edycja siostrzanego konkursu „Czyste powietrze Pomorza” tym razem pod nazwą „Czyste powietrze Trójmiasta (edycja 2017)”.

  Gdynia wystąpiła w imieniu swoich mieszkańców o maksymalną wysokość dofinansowania, czyli 300 tys zł.

  Poza środkami zewnętrznymi miasto od 18 lat wspiera finansowo mieszkańców za pomocą gminnego programu dotacji na modernizację źródła ogrzewania, a także budowę instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Gmina dotuje również mikroproducentów energii elektrycznej dofinansowując budowę paneli fotowolotaicznych i siłowni wiatrowych.

  Wieloletnie działania z obszaru edukacji ekologicznej oraz systematyczne wspieranie finansowe likwidacji lokalnych palenisk sprawiają, że Gdynia może poszczycić się naprawdę dobrą jakością powietrza co utwierdza, że obrany kierunek jest właściwy.

  Więcej informacji o dotacjach na zmianę sposobu ogrzewania i budowę odnawialnych źródeł energii można uzyskać od pracowników Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni.