• x Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji.
 • Polityka prywatności            Copyright 2018 ciepłolubni.com.pl

 • Kim są ciepłolubni? dowiedz się więcej

  Organizatorzy akcji

  Porozumienie w sprawie partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju
  Miasto Gdynia, OPEC (Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej) i PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże w Gdańsku realizują wspólnie program zrównoważonego rozwoju. Celem współpracy jest zaspokojenia potrzeb nie tylko obecnego pokolenia, ale i przyszłych generacji. Działania te wspierają zrównoważony rozwój Miasta Gdyni oraz realizują cele środowiskowe i gospodarcze. Wpływają na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza, zapewniają bezpieczeństwo energetyczne miasta. Ponadto poprawiają komfort życia mieszkańców Gdyni, a także umacniają pozycję Miasta Gdyni jako ośrodka kultury, nauki i sztuki oraz nowych technologii.

  Gdynia Gdynia jest miastem liczącym 247 tys. mieszkańców, położonym w województwie pomorskim nad Zatoką Gdańską. Miasto, które powstało z morza i marzeń, w pełni wykorzystuje swoje położenie, walory przyrodnicze oraz krajobrazowe, dzięki czemu cały czas obserwujemy jego dynamiczny rozwój. Gdynia od lat stara się chronić swoje zasoby przyrodnicze oraz krajobrazowe poprzez zróżnicowane działania proekologiczne mające na celu nie tylko ochronę środowiska, ale również zmniejszenie emisji CO2 oraz zużycia energii. Działania te ukierunkowane są na różne sektory i dotyczą transportu publicznego (m.in. niskoemisyjne autobusy, trolejbusy, system sterowania ruchem), działań termomodernizacyjnych obiektów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych, modernizacji oświetlenia ulicznego oraz kształtowania postaw proekologicznych u mieszkańców.
  OPEC Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni to firma ze 100% kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. OPEC w sposób nowoczesny, bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom: Gdyni, Rumi, Wejherowa oraz w części gminy Kosakowo, obsługując ponad 60% mieszkańców i pokrywając około 70% zapotrzebowania na energię cieplną.Dbając o bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Pomorza, a jednocześnie wykazując troskę o środowisko OPEC sukcesywnie wdraża nowoczesne technologie, przeznaczając na ten cel ponad 15 % przychodów. Firma posiada nie tylko bogate 55-letnie doświadczenie, ale ma również wizję dalszego dynamicznego rozwoju w kolejnym półwieczu, w harmonii z otoczeniem.
  PGE Energia Ciepła SA posiada na Wybrzeżu dwie elektrociepłownie: w Gdańsku i Gdyni. Są one największym producentem ciepła i energii elektrycznej na Pomorzu. Z roczną produkcją 12100 TJ ciepła i 1380 GWh energii elektrycznej PGE EC zaspokaja ponad połowę potrzeb grzewczych w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi i Kosakowie, w sposób szczególny dbając o zachowanie równowagi między działalnością biznesową, inicjatywami na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. Elektrociepłownia w Gdyni, na kominie której zadomowiły się sokoły wędrowne, wspiera projekt reintrodukcji tych dzikich ptaków w Polsce. W lutym 2016 r. gdyńskie sokoły otrzymały całkiem nowe gniazdo wraz z kamerami, dzięki którym można na żywo obserwować życie lokatorów komina – sokołów wędrownych http://peregrinus.pl/pl/gdynia-pge-podglad