• x Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji.
 • Polityka prywatności            Copyright 2018 ciepłolubni.com.pl

 • Kim są ciepłolubni? dowiedz się więcej

  Uroczysta gala finałowa połączona z rozdaniem nagród zakończyła się trzecia edycja konkursu „Pokonaj Smoga”.

  Uroczystą galą finałową połączoną z rozdaniem nagród zakończyła się trzecia edycja konkursu „Pokonaj Smoga”. Tym razem w rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba uczniów klas III-VI bo aż 188 z 27 gdyńskich placówek.

  Konkurs ten jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej skierowanej do mieszkańców Gdyni w ramach umowy z pomiędzy Gminą Miasta Gdyni a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowane likwidacji 50 pieców i kotłów węglowych ramach projektu ”Czyste powietrze Pomorza”. Celem konkursu „Pokonaj Smoga” jest uwrażliwienie uczniów na problem zanieczyszczenia powietrza i ochrony klimatu, oraz uświadomienie, że na stan powietrza ma wpływ nie tylko przemysł i transport, ale i codzienne wybory mieszkańców czyli to w jaki sposób ogrzewają swoje domy, czy oszczędzają energię oraz jak podróżują do pracy czy szkoły.

  Etap szkolny konkursu przeprowadzili nauczyciele. Na podstawie sprawdzianu wiedzy wytypowali 8 najlepszych uczniów z każdej szkoły: po dwóch z klasy III, IV, V i VI. Zostali oni zakwalifikowani do II miejskiego etapu konkursu, który polegał na rozwiązaniu testu. W skład jury oceniającego test weszli przedstawiciele: Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni, firmy EDF Polska S.A. oraz Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

  Nagrody uczestnikom konkursu przyznane podczas uroczystej gali w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym wręczali przedstawiciele sponsorów konkursu: EDF Polska Oddział Wybrzeże. Wśród laureatów znaleźli się:

  I miejsce:
  Bartosz Larysz – kl. III SP 40,
  Antoni Piasek – kl. IV Amerykańska SP,
  Julia Żaryn – kl. V SP 43 (ZS 11),
  Hanna Włodarska – kl. VI SP 47 (ZS 14).

  II miejsce:
  Mateusz Stój – kl. III SP 40,
  Szymon Muszyński – kl. IV SP 48 (ZS 15),
  Tobiasz Kręcicki – kl. V Amerykańska SP,
  Zofia Brodewicz – kl. VI SP 18.

  III miejsce
  Hubert Rybak – kl. III SP 47 (ZS 14),
  Marta Morawska – kl. IV SP 12 (ZS 7),
  Julia Donafeld – kl. V SP 40,
  Agnieszka Surawska – kl. VI SP 46 (ZS 13).
  Organizatorem konkursu wiedzy ekologicznej „Pokonaj Smoga” był Samodzielny Referat ds. Energetyki UM Gdyni. Fundatorem nagród i współorganizatorem konkursu były firmy EDF Polska Oddział Wybrzeże S.A, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o., a partnerem konkursu jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Konkurs był finansowany w oparciu o Deklarację na rzecz współpracy oraz porozumienie dotyczące partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju podpisaną 30 września 2014 r. przez Gminę Miasta Gdyni z przedstawicielami spółki Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz grupy EDF.