• x Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji.
 • Polityka prywatności            Copyright 2018 ciepłolubni.com.pl

 • Kim są ciepłolubni? dowiedz się więcej

  Darmowe badania termowizyjne budynków wielorodzinnych

  Zapraszamy do skorzystania z możliwości przeprowadzenia nieodpłatnych badań kamerą termowizyjną w budynkach wielorodzinnych.

  W ramach tegorocznej edycji projektu „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet – edycja III” właściciele, zarządcy oraz administratorzy wielorodzinnych budynków mieszkalnych mogą zgłaszać swoje budynki do udziału w projekcie.

  Termowizja jest nowoczesną, bezinwazyjną metodą diagnozy miejsc, gdzie utrata ciepła jest największa. Takie badanie pozwala na wykrycie wad konstrukcyjnych, wskazanie nieszczelnych okien i ram okiennych, źle izolowanych ścian i podłóg, czy drzwi o niskich parametrach izolacyjności. Dodatkowo badamy również tak ważne dla mieszkańców parametry wewnątrz budynku, jak jakość powietrza w budynku: stężenie CO2, temperatura, wilgotność, punkt rosy, pyły: PM10, PM 2,5, formaldehydy.

  Spodziewanym efektem badań będzie dostarczenie wiedzy, która pozwoli na podjęcie działań w zakresie poprawy efektywności energetycznej, ulepszenia izolacji mieszkań i domów, zwiększenia wydajności ogrzewania, co ostatecznie przełoży się na oszczędności w domowych budżetach mieszkańców.

  Tegoroczna edycja zakłada przebadanie 120 budynków wielorodzinnych położonych na terenie Gdyni i realizowana jest w partnerstwie z PGE Energia Ciepła S.A. i OPEC Sp. z o.o. Badania przeprowadzane będą zimą, od listopada 2019 do końca lutego 2020 roku.

  Nabór prowadzony będzie w dniach 16-30 września 2019 r. Decydować będzie kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo będą mieć budynki oddane do użytku przed 2009 rokiem z uwagi na zaostrzenie w tym okresie norm budowlanych dotyczących efektywności energetycznej budynków.

  Karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.gdynia.pl w zakładce „Gdynia energetyczna” oraz w siedzibie Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24, pokój 505.

  Serdecznie zapraszamy do udziału!